Nejčtenější články
Ctihodná Myrtidiotissa, asketka z Klissoury

Sv. Ignatij Brjančaninov: Pojednání o Ježíšově modlitbě, část I. - úvod

O nové eklesiologii konstantinopolského patriarchy Bartoloměje

14. září: ke svátku Povýšení Svatého Kříže

o. Jiří Ján: Cesta k „Velkému a svatému sněmu“ Pravoslavné církve

Zasílání novinek
Pokud chcete dostávat upozornění na nové články, zadejte svoji e-mailovou adresu:

Významné postavy zápasu za zachování Pravoslaví ve 20. století > Sv. Jan Maximovič, arcibiskup šanghajský a sanfranciský, Divotvorce

Sv. Jan Maximovič, arcibiskup šanghajský a sanfranciský, Divotvorce

Život našeho otce sv. Jana arcibiskupa šanghajského a sanfranciského, Divotvorce, část II.

Druhá část českého překladu knihy The Life and Conduct of Our Father Among the Saints Saint John the Wonderworker Archbishop of Shanghai and San Francisco, vydané v Center for Traditionalist Orthodox Studies. Životopis byl sestaven bratrstvem monastýru Sv. Kypriána a Justiny ve Fili (Řecko). Jeho anglická verze je opatřena úvodem metropolity Kypriána oropského a filijského a doslovem arcibiskupa Chrysostoma z Etny. Připravujeme rovněž vydání této publikace v knižní podobě, včetně zmíněného úvodu a doslovu.    

28.08.2015>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Život našeho otce sv. Jana arcibiskupa šanghajského a sanfranciského, Divotvorce, část I.

První část českého překladu knihy The Life and Conduct of Our Father Among the Saints Saint John the Wonderworker Archbishop of Shanghai and San Francisco, vydané v Center for Traditionalist Orthodox Studies. Životopis byl sestaven bratrstvem monastýru Sv. Kypriána a Justiny ve Fili (Řecko). Jeho anglická verze je opatřena úvodem metropolity Kypriána oropského a filijského a doslovem arcibiskupa Chrysostoma z Etny. Připravujeme rovněž vydání této publikace v knižní podobě, včetně zmíněného úvodu a doslovu.    

16.07.2015>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Dopisy sv. Jana Sanfranciského řeckým starostylníkům

Při příležitosti svátku sv. Jana Maximoviče († 19. 6. 1966), arcibiskupa šanghajského a sanfranciského, hierarchy a misionáře z Ruské pravoslavné zahraniční církve, Bohem oslaveného skrze nezetlelé ostatky, zveřejňujeme dva dopisy z archívu našeho Posvátného synodu. Jedná se o listy, které sv. Jan adresoval představitelům Řecké pravoslavné starostylní církve, a ve kterých je patrný jeho zájem a podpora naší církve v  jejím duchovní zápasu. 

06.07.2015>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Kniha: Život našeho otce sv. Jana, arcibiskupa Šanghajského a Sanfranického, Divotvorce

Knížka o životě sv. Jana Sanfranciského. Má 64 stran o formátu 10x15 cm. Najdete v ní nejen životopis velkého Světitele, ale i několik svědectví o zázracích a osobní výpověď o svatosti sv. Jana z pera J.B. arcibiskupa Chrysostoma z Etny. Svatý vladyko Jane, pros Boha za nás! 

01.07.2015>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU


 
 ©   ORTHODOXIA CHRISTIANA  |  SPRAVCE@ORTHODOXIACHRISTIANA.CZ  |  DESIGN WWW.GREY-WOLF.CZ  |  PROGRAMMING WWW.MCTECH.CZ