Nejčtenější články
Ctihodná Myrtidiotissa, asketka z Klissoury

Sv. Ignatij Brjančaninov: Pojednání o Ježíšově modlitbě, část I. - úvod

O nové eklesiologii konstantinopolského patriarchy Bartoloměje

14. září: ke svátku Povýšení Svatého Kříže

o. Jiří Ján: Cesta k „Velkému a svatému sněmu“ Pravoslavné církve

Zasílání novinek
Pokud chcete dostávat upozornění na nové články, zadejte svoji e-mailovou adresu:

ZE ŽIVOTA NAŠÍ CÍRKVE > Zprávy a události > Slavnostní otevření a posvěcení nového pravoslavného chrámu svatého Filareta Nového Vyznavače v Praze

Slavnostní otevření a posvěcení nového pravoslavného chrámu svatého Filareta Nového Vyznavače v Praze

Řecká pravoslavná starostylní církev s pomocí Boží a s požehnáním vladyky Klimenta gardikijského, správce moravské eparchie, si vás dovoluje pozvat ke slavnostnímu zahájení bohoslužebného života v novém pražském chrámu sv. Filareta Nového Vyznavače.

Svatý Filaret Nový Vyznavač

Program

V sobotu 19.6./2.7. v 19.00 bude vladyka Kliment sloužit obřad otevření a malého posvěcení  chrámu (Θυρανοίξια), po kterém bude následovat večerní bohoslužba. Následující den v neděli  20.6./3.7. v 7.30 budeme podle řeckého typikonu sloužit jitřní bohoslužbu následovanou archijerejskou svatou liturgií (začátek v 9.00).

O chrámu

Adresa: Kováků 18, Praha 5 – Smíchov, 150 00

Duchovní správce: otec Jiří Ján

Bohoslužby: každou první neděli v měsíci – svatá liturgie od 9.00, a dále v dalších termínech zveřejněných na webu nebo facebooku

Chrám se nachází v podzemním prostoru domu Kováků 18, vstup do domu je otevřen vždy na začátku bohoslužby nebo liturgie.

Jak se dostat do chrámu

MHD

Nejjednodušší dopravní spojení je ze zastávky metra B „Anděl“ přes výstup „Na Knížecí“ a pak asi 5 minut chůzí nahoru kolem Ženských domovů a doleva do ulice Kováků.

Autem

K parkování se dá využít obchodní centrum Nový Smíchov (ve všední dny na 3 hodiny zdarma, o víkendu na 5 hodin zdarma) - odtud je pak možné dojít ulicí Stroupežnického na křižovatku u Ženských domovů, kde je třeba odbočit vpravo nahoru, a následně vlevo do ulice Kováků. 
 ©   ORTHODOXIA CHRISTIANA  |  SPRAVCE@ORTHODOXIACHRISTIANA.CZ  |  DESIGN WWW.GREY-WOLF.CZ  |  PROGRAMMING WWW.MCTECH.CZ