Nejčtenější články
Ctihodná Myrtidiotissa, asketka z Klissoury

Sv. Ignatij Brjančaninov: Pojednání o Ježíšově modlitbě, část I. - úvod

O nové eklesiologii konstantinopolského patriarchy Bartoloměje

14. září: ke svátku Povýšení Svatého Kříže

o. Jiří Ján: Cesta k „Velkému a svatému sněmu“ Pravoslavné církve

Zasílání novinek
Pokud chcete dostávat upozornění na nové články, zadejte svoji e-mailovou adresu:

ZE ŽIVOTA NAŠÍ CÍRKVE > Zprávy a události

Zprávy a události

Příprava vánočního ikonopiseckého semináře v Praze

V rámci připravovaného semináře pravoslavného ikonopisectví v Praze pořádá řecká ikonopisecká dílna "EEE" pravidelná setkání. Tématem setkání je malba Imanuele. 

09.11.2017>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

První svatá liturgie v Boskovicích

S požehnáním vladyky Klimeta gardikijského, správce moravské eparchie, bude dne 9.10. (26.9. dle církevního kalendáře - památka zesnutí sv. Jana Theologa) sloužena v novém pravoslavném chrámu svatého apoštola a evangelisty Jana Theologa, nacházejícím se v Boskovicích v Joštově ulici, sloužena první svatá liturgie. Začátek od 9:00. Všechny srdečně zveme na tuto slavnostní událost. 

08.10.2017>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Ikonologická mise v České republice

Od pátku 30. června do úterý 11. července pobývala v Jezdovicích skupinka ikonopisců z řecké ikonopisecké dílny "E.E.E". Během své mise vytvořili v apsidě jezdovického chrámu překrásnou ikonu Bohorodičky (Platytera) a stihli i uspořádat malý jednodenní seminář na toto téma. V překladu reportáže ikonopisce o. Gabriela se k těmto letním dnům vracíme. Nezapomeňte zároveň na registraci na vánoční velký seminář, který o. Gabriel povede v Praze. 

23.09.2017>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

3. ROČNÍK SEMINÁŘE PRAVOSLAVNÉHO IKONOPISECTVÍ

Přinášíme vám už třetí ročník vašich oblíbených ikonopiseckých seminářů pod vedením o. diákona Gabriela z monastýru sv. Kypriána a Justiny v Řecku. Tentokrát v předvánočním čase s ikonou Krista - Emanuela. Třídenní seminář proběhne tradičně v pražském studiu PRAM, ve dnech 15.-17. prosince. Těšíme se na vás.  

02.09.2017>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Pastorační návštěva správce Moravské eparchie vladyky Klimenta gardikijského

V pátek 17./30. 6. 2017 přiletěl do Prahy vladyka Kliment gardikijský se svým doprovodem na misijní návštěvu, aby povzbudil věřící a duchovní moravské eparchie Řecké pravoslavné starostylní církve v České republice a na Slovensku. 

17.07.2017>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Informace o bohoslužbách dne 16.7. / 3.7.

V neděli 16.7. dle občanského kalendáře (3. 7. dle církevního kalendáře) bude v Moravské eparchii sloužena svatá liturgie od 9.00 v těchto chrámech: v Praze - v chrámu sv. Andělů a sv. Filareta Nového Vyznavače v Jezdovicích - v chrámu sv. Jana Šanghajského a Sanfranciského 

15.07.2017>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Rozpis bohoslužeb při příležitosti pastýřské návštěvy vladyky Klimenta gardikijského a ikonopisců

Začátkem července 2017 (dle občanského kalendáře) navštíví misijní společenství v České republice a na Slovensku biskup Kliment gardikijský, doprovázen diakonem Gabrielem a ikonopisci. Přinášíme podrobný program návštěvy a srdečně zveme všechny farníky a zájemce o tradiční Pravoslaví k setkání s duchovním otcem, který má českou misiji pod patronací.
 

20.06.2017>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Svatá liturgie v Praze dne 25.6. / 12.6.

V pražském chrámu sv. Andělů a sv. Filareta Nového Vyznavače bude v tuto neděli, tj. 25.6. dle občanského kalendáře (12. 6. dle církevního kalendáře) sloužena svatá liturgie (v původním rozpisu bohoslužeb neuvedena). Začátek v 9:00. 

20.06.2017>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

JEDNODENNÍ SEMINÁŘ IKONOPISECTVÍ

Ikonopisecká dílna „EEE“ při metropolii oropské a filijské (Řecká pravoslavná starostylní církev) na pozvání společnosti Orthodoxia Christiana, o.p.s. pořádá v sobotu 8. července s pomocí Boží jednodenní ikonopisecký seminář. Záměrem semináře je prohloubení znalosti zájemců o pravoslavné církevní ikonopisectví a představení instalace nástěnné malby v chrámu. 

11.05.2017>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU

Seminář pravoslavného ikonopisectví

S milostí Boží, s pomocí Bohorodičky a s požehnáním ctihodného metropolity Kypriána a správce moravské eparchie naší církve, biskupa Klimenta, uspořádala naše dílna druhý ikonopisecký seminář v České republice, v zemi krásné a - jak se ukázalo - v zemi, která má ráda ikony. 

08.11.2016>>POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU
Stránky: 1 2 3 4 5 

 
 ©   ORTHODOXIA CHRISTIANA  |  SPRAVCE@ORTHODOXIACHRISTIANA.CZ  |  DESIGN WWW.GREY-WOLF.CZ  |  PROGRAMMING WWW.MCTECH.CZ